BAZA WIEDZY | SPRAWDŹ CZY MASZ DEPRESJĘ

Skala Depresji Becka to popularne narzędzie samoopisowe służące do rozpoznawania oraz oceny nasilenia objawów depresyjnych. Kwestionariusz składa się z 21 pytań, które pozwalają określić Twoje samopoczucie. Pamiętaj jednak że wynik uzskany w poniższym kwestionariuszu nie stanowi diagnozy, ale może być wskazówką do dalszych konsultacji lub podjęcia działania w celu skorzystania z pomocy profesjonalisty.

Jak wypełnić kwestionariusz?

Każde pytanie zawiera 4 możliwe odpowiedzi. Zaznacz jedną z nich, a następnie zsumuj liczbę uzyskanych puntków.
Na końcu kwestionariusza zawarta jest skala puntkowa określająca czy liczba uzyskanych przez Ciebie punktów może wskazywać na stan depresyjny i konieczna jest wizyta u psychologa lub psychiatry.

A.

B.

C.

D.

E.

F.

G.

H.

I.

J.

K.

L.

M.

N.

O.

P.

Q.

R.

S.

Jadam specjalnie mniej, aby stracić na wadze:

T.

U.

Na podstawie publikacji polskiej adaptacji Skali Depresji Becka: Parnowski T., Jernajczyk W. (1977) Inwentarz Depresji Becka w ocenie nastroju osób zdrowych i chorych na choroby afektywne (ocena pilotażowa), Psychiatria Polska, 11, str. 417-425. Umieszczono w serwisie www.Psychoterapeuci.biz za zgodą wydawcy: Komitetu Redakcyjno-Wydawniczego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz autorów adaptacji: prof. dr hab. Tadeusza Parnowskiego i dr Wojciecha Jernajczyka. Wyrażamy uprzejme podziękowanie autorom jak również wydawcy. Beck Depression Inventory (BDI) po raz pierwszy zaprezentowano w: Beck A.T., Ward C.H., Mendelson M., Mock J., Erbaugh J. (1961), An inventory for measuring depression, Archives of General Psychiatry, 4: str. 53-63).

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search