BAZA WIEDZY | ŁUSZCZYCA A ŁUSZCZYCOWE ZAPALENIE STAWÓW

Prof. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odpowiada na pytania o to jakie jest prawdopodobieństwo występowania zmian skórnych w łuszczycowym zapaleniu stawów, jakie rodzaje łuszczycy mogą występować w rodzinie obciążonej genetycznie tą chorobą oraz jaka jest epidemiologia Łuszczycy i ŁZS.

Prof. dr hab.n.med. Piotr Wiland – Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób wewnętrznych, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu mówi o korelacji między łuszczycą a łuszczycowym zapaleniem stawów, o współpracy reumatologów i dermatologów w diagnozowaniu obu tych schorzeń i o sygnałach, które powinny zaalarmować pacjenta chorego na łuszczycę, by zgłosił się do reumatologa.

Prof. dr hab. n.med Jerzy Świerkot – konsultant wojewódzki woj. Dolnośląskiego w dziedzinie reumatologii. Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu opowiada o zależności między łuszczycą a łuszczycowym zapaleniem stawów oraz o tym, jaki procent pacjentów chorych na łuszczycę choruje również na łuszczycowe zapalenie stawów.