Światowy Dzień Reumatyzmu – konferencja dla pacjentów

AKTUALNOŚCI | Warszawa 12.10.2018r. – Światowy Dzień Reumatyzmu

plakat-nigrir

Wykłady specjalistów dotyczące leczenia i diagnostyki chorób reumatycznych, indywidualne konsultacje z lekarzami i kiermasz sprzętu rehabilitacyjnego – oto atrakcje przygotowane przez Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie z okazji Światowych Dni Reumatyzmu.

Tegorocznej edycji Światowych Dni Reumatyzmu przyświeca hasło „Zgłoś się nie zwlekaj – czas ucieka”. Dyrekcja i specjaliści z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przygotowali szereg atrakcji dla chorych, ich rodzin, opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką reumatologii.

12 października (piątek) w godzinach 10:00 – 14:00, w siedzibie Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie przy ul. Spartańskiej 1 odbędzie się cykl wykładów poświęconych chorobom reumatycznym i życiu z nimi. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści NIGRiR m.in. prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska, zastępca dyrektora ds. klinicznych i kierownik Kliniki Wczesnego Zapalenia Stawów oraz dr hab. n. med., prof. nadzw. Robert Olszewski, kierownik Zakładu Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki. Zainteresowani będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o terapii i diagnostyce RZS, rehabilitacji czy diecie jako elemencie wspierającym leczenie. Będzie możliwe także odbycie indywidualnej konsultacji z lekarzami zatrudnionymi w NIGRiR.

Równocześnie w NIGRiR odbędzie się kiermasz, na którym pojawią się stoiska stowarzyszeniowe i ze sprzętem rehabilitacyjnym wspomagającym codzienne funkcjonowanie chorych.

 

Program wykładów:

10:00 – 10:30  Program wczesnego wykrywania RZS – znaczenie wczesnej diagnostyki – prof. Brygida Kwiatkowska

10:30 – 11:00  Jak czytać sygnały własnego organizmu – kiedy do lekarza – dr Marta Marecka

11:00 – 11:30  Możliwości diagnostyczne i leczenie RZS – dr n. med. Maria Maślińska

11:30 – 11:45  przerwa

11:45 – 12:15  Czynniki ryzyka chorób sercowo- naczyniowych u chorych na RZS – prof. Robert Olszewski

12:15 – 12:45  Dieta jako element wspomagający leczenie i utrzymanie stanu zdrowia u chorych na RZS –  mgr B. Gondolewska

12:45 – 13:15  Rehabilitacja i własna aktywność fizyczna w RZS – dr Julita Czech

13:15 – 14:00  Jeżeli nie RZS to co? Spondyloartropatie zapalne – prof. Brygida Kwiatkowska

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search