BAZA WIEDZY | ŁUSZCZYCA A ŁUSZCZYCOWE ZAPALENIE STAWÓW

Prof. Joanna Narbutt z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odpowiada na pytania o to jakie jest prawdopodobieństwo występowania zmian skórnych w łuszczycowym zapaleniu stawów, jakie rodzaje łuszczycy mogą występować w rodzinie obciążonej genetycznie tą chorobą oraz jaka jest epidemiologia Łuszczycy i ŁZS.

Prof. dr hab.n.med. Piotr Wiland – Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób wewnętrznych, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu mówi o korelacji między łuszczycą a łuszczycowym zapaleniem stawów, o współpracy reumatologów i dermatologów w diagnozowaniu obu tych schorzeń i o sygnałach, które powinny zaalarmować pacjenta chorego na łuszczycę, by zgłosił się do reumatologa.

Prof. dr hab. n.med Jerzy Świerkot – konsultant wojewódzki woj. Dolnośląskiego w dziedzinie reumatologii. Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu opowiada o zależności między łuszczycą a łuszczycowym zapaleniem stawów oraz o tym, jaki procent pacjentów chorych na łuszczycę choruje również na łuszczycowe zapalenie stawów.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search