Budujemy świadomość pacjentów z ŁZS

AKTUALNOŚCI | Budujemy świadomość pacjentów z łuszczycą stawową

25 lutego 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego pacjenci dowiedzieli się od ekspertów z dziedziny reumatologii, dermatologii i psychologii m.in.:

– Czym jest ŁZS? – Jakie są obecnie dostępne możliwości leczenia ŁZS? – Jak przeciwdziałać skutkom choroby? – Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie bliskiej osoby?

Zainaugurowaliśmy również kampanię “Brak świadomości wykrzywia obraz rzeczywistości”. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć spot kampanii, przy pomocy specjalnych gogli VR „wejść w skórę” chorego na ŁZS oglądając film, który powstał w nowoczesnej technologii VR360, a także dzięki rękawicom symulującym doznania osoby chorującej na ŁZS stawów dłoni przekonać się z jakimi ograniczeniami boryka się chory. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wykładów:

– Dr n. med. Ewy Stanisławskiej-Biernat – zastępcy kierownika Kliniki i Polikliniki Reumatologii w Narodowym Instytucie Geriatrii i Reumatologii w Warszawie – Lek. med. Zuzanny Łagun – Dermatologa w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie – Agnieszki Bartczak – Psychologa w Przychodni Febumed Nagrania video wykładów znajdziecie w zakładce Baza wiedzy o ŁZS. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Tekst nieczytelny? Kliknij, by zmienić. captcha txt

Zacznij pisać i naciśnij enter by wyszukać