AKTUALNOŚCI | Budujemy świadomość pacjentów z łuszczycą stawową

25 lutego 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego pacjenci dowiedzieli się od ekspertów z dziedziny reumatologii, dermatologii i psychologii m.in.:

– Czym jest ŁZS? – Jakie są obecnie dostępne możliwości leczenia ŁZS? – Jak przeciwdziałać skutkom choroby? – Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie bliskiej osoby?

Zainaugurowaliśmy również kampanię “Brak świadomości wykrzywia obraz rzeczywistości”. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć spot kampanii, przy pomocy specjalnych gogli VR „wejść w skórę” chorego na ŁZS oglądając film, który powstał w nowoczesnej technologii VR360, a także dzięki rękawicom symulującym doznania osoby chorującej na ŁZS stawów dłoni przekonać się z jakimi ograniczeniami boryka się chory. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wykładów:

– Dr n. med. Ewy Stanisławskiej-Biernat – zastępcy kierownika Kliniki i Polikliniki Reumatologii w Narodowym Instytucie Geriatrii i Reumatologii w Warszawie – Lek. med. Zuzanny Łagun – Dermatologa w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie – Agnieszki Bartczak – Psychologa w Przychodni Febumed Nagrania video wykładów znajdziecie w zakładce Baza wiedzy o ŁZS. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!